Site Rengi

DOLAR 12,4902
EURO 14,1332
ALTIN 720,04
BIST 1.776
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Sağanak Yağışlı
İstanbul
18°C
Sağanak Yağışlı
Pts 20°C
Sal 14°C
Çar 10°C
Per 14°C

EURO 2020 son 16 turu maçları ne zaman, saat kaçta?

24.06.2021
62
A+
A-

Tarihinde ilk kere 11 ülkenin konut sahipliği yaptığı turnuvanın grup safhası sona erdi. 6 grupta oynanan maçlar neticeyi ilk 2 sırayı alanlar ve en iyi üçüncü kontenjanından 4 ekip, son 16 turunda çaba edecek.

Eleme turu maçlarının klasik zamanının birlikteye bitmesi halinde 30 dakikalık uzatma kısmına, orada da denklik bozulmazsa penaltı atışlarına geçilecek.

Son 16 turunun 26-29 Haziran, çeyrek finallerin 2-3 Temmuz, yarı finallerin ise 6-7 Temmuz tarihlerinde oynanacağı EURO 2020’nin şampiyonu, 11 Temmuz Pazar günü İngiltere’nin başşehri Londra’daki Wembley Stadyumu’nda yapılacak finalde muhakkak olacak.

EURO 2020’de grup safhasından sonraki eşleşmelerin TSİ programı şöyle:

Son 16 turu

26 Haziran Cumartesi:

Galler-Danimarka 19.00/Amsterdam

İtalya-Avusturya 22.00/Londra

27 Haziran Pazar:

Hollanda-Çekya 19.00/Budapeşte

Belçika-Portekiz 22.00/Sevilla

28 Haziran Pazartesi:

Hırvatistan-İspanya 19.00/Kopenhag

Fransa-İsviçre 22.00/Bükreş

29 Haziran Salı:

İngiltere-Almanya 19.00/Londra

İsveç-Ukrayna 22.00/Glasgow

Çeyrek finaller

2 Temmuz Cuma:

1. Çeyrek final: Fransa-İsviçre / Hırvatistan-İspanya 19.00/Saint Petersburg

2. Çeyrek final: Belçika-Portekiz / İtalya-Avusturya 22.00/Münih

3 Temmuz Cumartesi:

3. Çeyrek final: Hollanda-Çekya / Galler-Danimarka 19.00/Bakü

4. Çeyrek final: İsveç-Ukrayna / İngiltere-Almanya 22.00/Roma

Yarı finaller

Temmuz Salı:

1. Yarı final: 2. Çeyrek finalin galibi – 1. Çeyrek finalin galibi 22.00/Londra

7 Temmuz Çarşamba:

2. Yarı final: 4. Çeyrek finalin galibi – 3. Çeyrek finalin galibi 22.00/Londra

Final

11 Temmuz Pazar:

1. Yarı finalin galibi – 2. Yarı finalin galibi 22.00/Londra

ANKARA Anadolu Ajansı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.